הבלוג של הנקודה בנושא עריכת וידאו


נוסטלגיה מתוקה

Posted on February 13, 2015 at 14:33 PM by רות סגל


movie camera

רובנו חיים את חיינו בהווה, מתכננים תוכניות לעתיד אבל שוכחים להסתכל מדי פעם על הדרך הארוכה שעשינו והביאה אותנו לאן שאנחנו נמצאים היום. וזאת למרות שההצצה הזו, הנוסטלגיה המתוקה, יכולה לגרום לנו לתחושת גאווה ושמחה בכל מה שהצלחנו להשיג, במשפחה שיצרנו ובחברים והקשרים שטווינו בחיינו לאורך השנים.

כאשר אבא שלי עמד להחליף קידומת ולהגיע לגיל 60 המכובד החלטנו להעניק לו את החוויה הנעימה הזו באמצעות סרטון קצר שיעלה בו ובכולנו זכרונות נעימים ומרגשים. כעורכת וידאו של המשפחה, המשימה כמובן נפלה עלי. על מנת לגבש את הזכרונות האלו לכדי סרט היה עלי לעבוד בכמה שלבים.

בשלב הראשון היה עלי לייצר ציר זמן שייצג את הביוגרפיה של אבי. תחקרתי את אמא שלי ואת סבתי לגבי נקודות מפנה בחייו של אבי, תאריכים חשובים, מקומות בהם גר ועוד. אין ספק שזה היה השלב המסקרן ביותר, וגיליתי דברים חדשים שמעולם לא ידעתי עליו קודם לכן.

ואז הגיע השלב הכי מהנה – איסוף התמונות. פתחנו אלבומים ישנים, והוצאתי תמונות של אבי מאז שהיה בגיל של הקטנה שלי, תמונות שלו כילד שובב, כתלמיד ישיבה, תמונות שלו עם הדודים והדודות שלי כשעוד היו ילדים, תמונות של אבי כחייל, ולאחר מכן כסטודנט, ותמונות של המשפחה שלי מאז היווצרותה ועד היום.

את התמונות סידרתי על פי ציר הזמן שיצרתי בשלב הראשון. סרקתי אותן למחשב וחילקתי לתיקיות לפי שנים כדי שמאוחר יותר יהיה לי קל להניח את התמונות על גבי ציר הזמן של תוכנת העריכה שלי.

השלב הבא היה לתכנן את הסרט. רציתי שהסרטון יהיה מרגש אבל גם מלא בהומור, כדי לאפשר לאבא שלי להסתכל על חייו מנקודת מבט קצת משעשעת. ידעתי שאם פשוט אניח את התמונות בזו אחר זו, עם כותרות והסברים לגבי הצילום הוא עלול להיות די משעמם. החלטתי לחלק את הסרטון על פי עשורים, להוסיף אימג'ים של אירועים שקרו באותן שנים בעולם ובהן לשלב את סיפור חייו של אבי.

יום ההולדת הגיע וכל המשפחה והחברים הטובים של אבי התכנסו לחגוג לאבי יום הולדת. אני הצטיידתי במעוד מועד במקרן ומסך, חברתי את המחשב הנייד וביקשתי מכולם להיות בשקט והסרט התחיל להתנגן. אני זוכרת שהבטתי בעיניהם של האורחים ובעיקר באבי וראיתי את אותו ניצוץ של שמחה גאווה שקיוויתי שאותה הצצה תספק לו.  


חיפוש בבלוג

הודעות

שלום לכולם,
אני מאחלת לכולם שבוע נעים